هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

           

معرفی رشته ها

روش های رفع خواب آلودگی به هنگام مطالعه

خستگی و خواب آلودگی یک مشکل جدّی زمان مطالعه است. ما به شما دانش آموزان، عوامل و راه حل های مقابله با خستگی و خواب آلودگی زمان مطالعه را معرفی می کنیم.

دلیل خستگی، کسلی و خواب آلودگی 

نداشتن علاقه و انگیزه عامل اصلی خستگی به هنگام مطالعه است:

نداشتن هدف و انگیزه و شور و شوق رسیدن به هدف سبب می شود شما خیلی سریع دچار خستگی شوید.

 مطالعه بدون دانستن اصول صحیح درس خواندن، نتیجه ای جز شکست و خستگی در مطالعه ندارد.

نداشتن برنامه ریزی اصولی سبب خستگی به هنگام مطالعه می شود:

در برنامه درسی باید دقیق معلوم شود به عنوان مثال امروز قرار است چه مبحثی و در چه زمانی خوانده شود تا در زمان مطالعه و رسیدن به نکات مشکل درس را رها نکنیم.

ادامه مطلب...

آموزش های فنی حرفه ای و توسعه کسب و کار

یکی از عوامل و پارامترهای عمده رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی هر جامعه، تربیت نیروی انسانی کارامد می باشد و آموزشهای فنی و حرفه ای نیز یکی از راهکارهای تربیت کنند ه نیروی انسانی متخصص است. برای این منظور، مبحث آموزش که در این مقاله نسبت به آموزش مهارت، آموزشهای فنی و حرفه ای و آموزش کسب و کار و نقاط ضعف و قوت این امور را مورد بررسی قرار می دهیم و با ارائه ی راهکارها و پیشنهادها به سمت توسعه ی اقتصادی کشور با توجه به نیازهای جامعه در کسب و کار؛ باشد که راهنمای رشد اقتصادی قرار گیرد.

از آن جا که آموزش های فنی و حرفه ای، فعالیت هایی هستند که فرد را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار آماده می کنند و یا کارایی و توانایی او را در انجام آنها افزایش می دهند، لکن عدم وجود پل های ارتباطی بین مراکز آموزشی و مراکز صنعتی جامعه باعث می شود که مراکز آموزشی به تربیت نیروهایی بپردازد که چندان مورد نیاز بخش های تولیدی جامعه نباشد.

ادامه مطلب...

بهترین مواد غذایی برای زمانی که هوا آلوده است

 آلودگی هوا یکی از معضلات زندگی مدرن و صنعتی است. مردم کشورهای در حال توسعه بیشتر در معرض هوای آلوده قرار دارند. در این مطلب نگاهی مختصر به آلودگی هوا و برخی راهکارهای مقابله با عوارض آن می‌پردازیم.

 وجود هر ذره معلق نامعمول در هوا، می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در عملکرد طبیعی ارگان‌های بدن شود که به این ذرات سموم موجود در هوا گفته می‌شود. طبق داده‌های موجود، از اصلی‌ترین آثار این سموم یا همان آلودگی هوا بر بدن می‌توان به مواردی همچون تنفس، قلب و عروق، چشم، پوست، اعصاب، خون، سیستم ایمنی و سیستم تولیدمثل بدن اشاره کرد.

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...