هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی مکاترونیک 

           

معرفی رشته ها

اطلاعیه شماره 2 ثبت نام پایه دهم

ثبت نام پایه دهم :

با سلام و احترام خدمت اولیا و دانش آموزان سال نهم (داوطلب ورود به سال دهم در هنرستان سروش)
احتراماً جهت ثبت نام ورودی های سال دهم به اطلاع می رساند داوطلبین ‌می توانند با در دست داشتن مدارک ذیل از روز دوم تیر ماه تا تکمیل ظرفیت رشته فقط در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) از ساعت ۸ الی ۱۱ صبح جهت استعدادیابی به هنرستان سروش مراجعه فرمایند.
لازم به ذکر است حضور در جلسه استعدادیابی هیچگونه حقی برای انجام ثبت نام در هنرستان ایجاد نمی کند بلکه به تشخیص و مقایسه نمرات دروس  و معدل ورود به رشته در صورت داشتن حد نصاب امتیاز  اجازه مصاحبه و انجام مراحل بعدی ثبت نام به داوطلب داده خواهد شد.


مدارک لازم جهت حضور در جلسه استعداد یابی عبارتند :

 ۱- کپی کارنامه خرداد سال نهم و اصل کارنامه ممهور به مهر مدرسه
 ۲- فتوکپی صفحه اول شناسنامه داوطلب

لطفا قبل از حضور در جلسه استعداد یابی از بین ۹ رشته موجود در هنرستان، حداقل سه رشته را بنا به اولویت علاقه خود انتخاب نمایید تا در فرم استعداد یابی قید نمایید.

 

1 خرداد ؛ روز بهره‌ وری و بهینه سازی مصرف

روز بهره وری و بهینه سازی مصرف، بهانه ای برای تکرار اهمیت استفاده مؤثر و مطلوب از زمان، امکانات، سرمایه، فرصت ها و نیروی انسانی در جهت تولید، بهینه سازی مصرف و در نتیجه ، رسیدن به رشد و شکوفایی همه جانبه اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.

 

بهره وری در لغت معنای بهره بر، سودبرنده و کامیاب و همچنین به مفهوم راندمان و بازده است. در تعریف مفهومی بهره وری؛ استفاده مطلوب، موثر و بهینه از همه لحظه ها، مجموعه امکانات، ظرفیت ها، پتانسیل ها، سرمایه ها، نیروها و منابعی است که به انسان برای رسیدن به رشد و شکوفایی همه جانبه کمک می کند. در واقع انسان با بیشترین استفاده از کمترین امکانات به بهره وری بالایی دست می یابد.

 

ادامه مطلب...

این تکنولوژی ها آینده را می‌سازند

در سال 1820 امید به زندگی هر شخص کمتر از 35 سال بود، 94 درصد از جمعیت جهان در فقر شدید زندگی می‌کردند و کمتر از 20 درصد مردم دنیا سواد داشتند. امروزه اما امید به زندگی در میان افراد به بیش از 70 سال رسیده است، کمتر از 10 درصد مردم جهان در فقر شدید زندگی می‌کنند و بیش از 80 درصد جمعیت دنیا باسواد هستند.این بهبودها به‌طور عمده به خاطر پیشرفت‌های گسترده در تکنولوژی، آغاز عصر صنعتی و ادامه عصر اطلاعات ایجاد شده‌اند. تکنولوژی‌های جالب و جدید زیادی وجود دارند که همچنان روند تغییر جهان و بهبود رفاه انسان را ادامه می‌دهند.
در واقع به همین دلیل می‌توانیم به آینده دنیای تکنولوژی امیدوار باشیم.

ادامه مطلب...