هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی مکاترونیک 

           

معرفی رشته ها

۱۳ عادت اشتباه هنگام درس خواندن

گاهی با وجود اینکه ساعت‌ها درس می‌خوانیم و تلاش می‌کنیم، نتیجه‌ای را که انتظار داشته‌ایم به دست نمی‌آوریم و نمی‌دانیم مشکل از کجاست. شاید روش درس‌خواندن ما اشتباه است و باید در آن تغییراتی بدهیم. در ادامه، عادت‌های اشتباهی را بررسی می‌کنیم که در بسیاری از دانش‌آموزان وجود دارد؛ عادت‌هایی که با کنارگذاشتن آنها می‌توانیم نتیجه بهتری بگیریم و بهره‌وری بیشتری داشته باشیم.

ادامه مطلب...

11 شهریور؛ روز ملی صنعت چاپ

شاید امروز که به صندلی خود تکیه داده‌ایم و مشغول دیدن مطالب مختلف در میان پایگاه‌های اینترنتی هستیم، به باعث و بانی این اتفاق تا به حال فکر نکرده‌ایم، نیندیشیده‌ایم که اگر چاپ نبود چگونه دانش‌ها منتقل می‌شد. چاپ یعنی زندگی، یعنی حیات، پویایی و تحرک، فکر این که در نبود چاپ جامعه با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شود غیرقابل تصور است.

برای چند لحظه به دنیای بدون چاپ فکر کنید، تصور کنید که محصولی عکس نداشته و بخواهد معرفی شود. اگر چاپ نباشد هیچ کارت شناسایی برای معرفی هویت ما وجود ندارد، خبری از اسکناس‌های رنگارنگ نیست و  کتاب و مجله‌ای چاپ نخواهد شد و اگر صفحات وب را چاپ نوین بنامیم دیگر سرگرمی به‌نام اینرنت معنا ندارد.

ادامه مطلب...

چگونه باید خشم و عصبانیت را کنترل کرد؟

چه اتفاقات تلخی کـه با پیشگیری از خشم و عصبانیت می تواند هیچوقت روی ندهد ! متاسفانه برخی فکر می‌کنند با خشم و عصبانت بهتر از حق دفاع خواهند کرد. اکثر سریع چیزهای بی ارزش عصبانی می‌شویم و اتفاقات تلخی را رقم می زنیم کـه با کمی صبر و حوصله می‌توان بـه اسانی از اتفاقات تلخ جلوگیری کرد.

 

در زندگی صبوری بهترین راهکار اسـت. مثلاً در ترافیک صبور باشید رانندگان بی اعصاب و پرخاشگر زیاد هستند کـه با صبر و حوصله می توانید بـه اسانی از این موارد عبور کنید. در مواجه با مشکلات کاری و غیره به جای خشم و اعصبانیت سعی کنید از راه منطق پیش بروید و با بررسی دقیق مشکل و پاسخ صحیح خودرا آرام کنید. ما در این جا بـه شـما روش هایی را برای پیشگیری از خشم و اعصبانیت خواهیم گفت کـه در زندگی بـه شـما کمک زیادی خواهد کرد.

ادامه مطلب...