هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی مکاترونیک 

           

معرفی رشته ها

کارهایی که باعث می شود احساس ثروتمند بودن کنید

بعضی مواقع خود را موفق «فرض» کنید: زمانی می خواهید کاری کنید، برای آن برنامه ریزی کنید و در این کار هم افراط می کنید، مثلا کاغذ بزرگی برمی‌دارید و آن را با برنامه های آینده‌ی خود سیاه می کنید. اگر شما هم به این مشکل مبتلا هستید، راه حلی برای شما داریم. آماده‌اید؟ اول شلیک، بعد نشانه گیری.

پس به جای اینکه فکر و ذهن خود را درگیر این کنید که بزنید وسط هدف، تفنگ را سریع در دست بگیرید و یک نگاه تند و سریع هم به هدف بیندازید و بعد: آتش. اگر بخواهید از این دستورالعمل فراتر بروید و دقت بیشتری به خرج بدهید، با شکست روبه رو خواهید شد.   پس زیاد برنامه‌ریزی نکنید؛ فقط عمل کنید. 

ادامه مطلب...

6 آبان ، زادروز بیل گیتس

۶۲ سال پیش در چنین روزی یعنی ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵، ویلیام هنری گیتس سوم معروف به بیل گیتس در سیاتل واشنگتن به دنیا آمد. امروزه می‌توان بیل گیتس را کارآفرین، سرمایه‌گذار، برنامه‌نویس، فعال حقوق بشر و مولف نامید. او به همراه پائول آلن، غول نرم‌افزاری جهان یعنی مایکروسافت را تاسیس کرده است.

بیل گیتس زمانی که دانشجوی دانشگاه هاروارد بود، نسخه‌ای از زبان BASIC را برای دستگاه Altair 8800 توسعه داد. موفقیت این زبان باعث شد که او و آلن به فکر تاسیس یک شرکت بیافتند و مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ تاسیس کنند. طولی نکشید که شرکت تاسیس شده توسط آنها، به یکی از بازیگران اصلی دنیای نرم‌افزار تبدیل شد. مایکروسافت در طول سال‌های فعالیت در صنعت کامپیوتر، محصولات انقلابی متعددی را به این بازار عرضه کرده که سیستم‌عامل ویندوز یکی از مهم‌ترین آنها است.

ادامه مطلب...

20 مهرماه؛ روز بزرگداشت حافظ

بیستم مهرماه روز بزرگداشت حافظ می‌باشد که در این روز جشن‌ها و برنامه‌های متنوعی در شیراز و سایر نقاط جهان برگزار می‌شود. عمده برنامه‌های این روز شامل شب شعر، گل افشانی آرامگاه حافظ، نمایش و رونمایی از دیوان‌های شعر حافظ و غیره می‌باشد.

 

زندگی‌نامه حافظ شیرازی

خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین حافظ شیرازی (حدود ۷۲۷ – ۷۹۲ هجری قمری برابر با ۷۰۶ - ۷۶۹ هجری شمسی)، شاعر بزرگ سدهٔ هشتم ایران (برابر قرن چهاردهم میلادی) و یکی از سخنوران نامی جهان است. بیش‌تر شعرهای حافظ غزل هستند که به‌ غزلیات حافظ شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می‌شود.  

ادامه مطلب...