هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی  مکاترونیک 
کسب رتبه اول درهفدهمین دوره جشن ستارگان توسط هنرستان فنی سروش دربین هنرستان های استان اصفهان رابه کارکنان وهنرجویان این هنرستان تبریک عرض می نماییم 

           

معرفی رشته ها

هفت روش خاص برای سحرخیز شدن

یکی از بهترین روش‌ها برای انجام کارهای روزانه بیدار شدن در صبح زود است. بسیاری از مشاوران آموزشی و پزشکان معتقدند بهترین زمان برای بیداری ساعت پنج صبح است. اما اگر شما هم از خواب دیر بیدار می‌شوید در ادامه مطلب هفت روش خاص برای سحر خیز شدن را بخوانید.

خوابیدن پس از گذراندن یک روز سخت حس خوبی به ما می‌دهد، اما بیدار شدن در صبح زود، به خصوص ساعت پنج صبح، و از خواب شیرین خود زدن هم فرصتی را فراهم می‌کند تا در بهترین زمان ممکن مهمترین کارهای روز خود را انجام بدهید. ساعات اولیه روز که همه خوابند و سکوت بر خانه حکمفرماست و کسی هم از شما انتظار پیام دادن ندارد زمان بسیار مناسبی برای درس خواندن است. در این ساعات روز سر و صدایی مزاحم شما نیست و برای همین به خوبی می‌توانید بر کار و درس خود تمرکز داشته باشید.

ادامه مطلب...

اندازه کره زمین چقدر است؟

زمین سومین سیاره‌ قرار گرفته در مدار خورشیدی منظومه شمسی است. این سیاره از نظر بزرگی پنجمین سیاره منظومه شمسی پس از سیارات غول پیکر گازی مشتری، زحل، اورانوس و نپتون به حساب می‌آید. با این حساب زمین بزرگترین سیاره خاکی این منظومه است. در ادامه اندازه‌های مختلف این سیاره را به شما نشان می‌دهیم.

شعاع، قطر و محیط زمین

طبق داده‌های بدست آمده از سازمان فضایی آمریکا(ناسا) شعاع زمین در خط استوایی آن ۶ هزار و ۳۷۸ کیلومتر است.  با این وجود زمین به طور کامل شبیه به کره نیست. چرخش زمین باعث شده است تا در خط استوا دچار برآمدگی بشود. با توجه به این نکته شعاع قطبی زمین ۶ هزار و ۳۵۶ کیلومتر با اختلاف ۲۲ کیلومتر نسبت به شعاع آن در خط استوایی است.

ادامه مطلب...