هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی مکاترونیک 

           

معرفی رشته ها

چند اصول مهم برای رسیدن به هدف خود

رسیدن به هدف , مهم‌ترین مزیت هدف گذاری، رسیدن به هدف نیست بلکه کاری ست که انجام می دهید و شخصی که به اون مبدل می شوید . هدف گذاری ، ابزار قدرتمندی ست چون باعث تمرکز می شود و به رویاهایمانن شکل می دهد.

هدف گذاری، این قابلیت رو به ما می دهد که دقیقا همان کاری را انجام دهیم که باعث می شود  چیزی که تو زندگی می خواهیم را به دست بیاوریم و در مسیری رشد و پیشرفت کنیم که قبلا هیچگاه  در   ان  قرار نداشتیم. برای رسیدن به اهدافمان باید بهتر بشویم.

زندگی طوری طراحی شده که ما برای آینده رویا پردازی میکنیم. متاسفانه دوران حال می تواند موانع دشوار زیادی را به وجود بیاورد. اما هدف گذاری می تواند برای مدت دوران طولانی، دیدگاهی را در زندگی ایجاد کند . همه ی ما به اهداف قوی و بلند مدت احتیاج داریم تا کمکمان کنند از این موانع کوتاه مدت عبور کنیم. خوشبختانه هرچقدر هدفمان قوی‌تر باشد کارای بیشتری می توانیم انجام بدهیم و همین تضمین می کند که می توانیم به آن برسیم.

وقتی اهدافمان را مطالعه و یادداشت میکنیم، جنبه های اصلی که باید یاد بگیریم و به خاطر بسپاریم کدامند ؟

 

 1 - محاسبه و تامل کردن 

 

محاسبه دو هدف دارد :  اول این که یک راه عینی به شما میدهد تا دستاوردها  و دیدگاه های خودتان را در زندگی مشاهده نمایید. دوم این که به شما نشان میدهد در کجا قرار دارید . پس می توانید تعیین کنید کجا می خواهید بروید. محاسبه، خط مقدمی را به شما نشان می دهد که می توانید از انجا کارتان را آغاز کنید.

 

2 - رویاها  و اهدافتان را تعریف کنید 

 

3 - اهدافتان را هوشمند کنید :

خاص باشد

قابل سنجش باشد

قابل دستیابی باشد

واقع گرایانه باشد

مسئولیت پذیری داشته باشید.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
بازگشت به صفحه قبل...