هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی  مکاترونیک 
کسب رتبه اول درهفدهمین دوره جشن ستارگان توسط هنرستان فنی سروش دربین هنرستان های استان اصفهان رابه کارکنان وهنرجویان این هنرستان تبریک عرض می نماییم 

           

معرفی رشته ها

ساده‌ترین روش برای یادگیری هنر عکاسی

تب عکاسی با همه گیر شدن اپلیکیشن‌های عکس محوری مثل اینستاگرام حسابی داغ است. با اینکه بسیاری بدون یادگیری سراغ این هنر می‌روند و بعد از کمی کلنجار رفتن با دوربین نتیجه مناسب را نمی‌گیرند اما عده‌ای هم هستند که به دنبال حرفه‌ای یاد گرفتن هنر عکاسی‌اند. ما در اینجا ساده‌ترین و ارزان‌ترین روش راه برای یادگیری هنر عکاسی را به شما آموزش می‌دهیم. اما چطور؟ ادامه را بخوانید.

نور را دریابید

از سایه‌ها و بازتاب‌ها یا نوری که به شی تابیده می‌شود دقت کنید. یا اینکه عکاسی در تاریکی محض را یاد بگیرید. عمده افراد در ابتدای قدم گذاشتن در مسیر عکاسی ساعات طلایی را که دو ساعت پایانی نور روز است خوب پیدا می‌کنند. با توجه به نور مستقیمی که در این برهه زمانی ایجاد می‌شود عکس شما عمق بیشتری می‌گیرد. البته به این معنا نیست حتما باید در این برهه زمانی عکاسی کنید و همچنان می‌توانید بهترین نور روز را پیدا کنید. در صورتی که نور به طور مستقیم از بالای سر بتابد تصویر زمخت به نظر می‌رسد.

نظر خواستن از دیگران

عکس‌های خود را به دیگران نشان بدهید و از آن‌ها نظر بخواهید. حتی عکاسان بسیار بزرگ جهان همه عکس‌هایشان خوب نبودند. آن‌ها از تمام عکس‌هایی که می‌گیرند دست به انتخاب می‌زنند. دوستان و افراد آشنا و حرفه‌ای در کارعکاسی به خوبی می‌توانند به شما کمک کنند تا عکس بهتر را انتخاب کنید.

پست کردن عکس‌ها در شبکه اجتماعی

عکس‌هایتان را در شبکه اجتماعی نمایش دهید. شما می‌توانید عکس‌هایتان را در شبکه‌های اجتماعی پست کنید و نظر دیگران را بپرسید.

چند نکته مهم

1. به دنبال سوژه خاصی نباشید، سوژه‌های اطرافتان را خوب ببینید.

2. رنگ‌ها را ببینید. همچنین می‌توانید عکاسی سیاه و سفید را یاد بگیرید و رنگ‌ها و نور را طوری دیگر در نظر بگیرید.

3. ترکیب رنگ‌ها و اشیا صحنه موردنظرتان را به خوبی کنار هم قرار بدهید. یا اینکه از سوژه‌ای به تنهایی عکاسی کنید.

4. اگر از مردم عکاسی می‌کنید به دنبال حس آمیزی در عکس و همچنین فیگورهای خاصی باشید که عکس شما را زیباتر جلوه بدهد.

5. کنتراست دهی به عکس را فرا بگیرید. به دنبال سوژه‌هایی باشید که با زمینه متمایز شود. رنگ داشتن در میان بی رنگی، نور در تاریکی و سایر موارد متضاد از انواع ابتدایی کنتراست هستند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
بازگشت به صفحه قبل...