هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی  مکاترونیک 
کسب رتبه اول درهفدهمین دوره جشن ستارگان توسط هنرستان فنی سروش دربین هنرستان های استان اصفهان رابه کارکنان وهنرجویان این هنرستان تبریک عرض می نماییم 

           

معرفی رشته ها

هفت روش خاص برای سحرخیز شدن

یکی از بهترین روش‌ها برای انجام کارهای روزانه بیدار شدن در صبح زود است. بسیاری از مشاوران آموزشی و پزشکان معتقدند بهترین زمان برای بیداری ساعت پنج صبح است. اما اگر شما هم از خواب دیر بیدار می‌شوید در ادامه مطلب هفت روش خاص برای سحر خیز شدن را بخوانید.

خوابیدن پس از گذراندن یک روز سخت حس خوبی به ما می‌دهد، اما بیدار شدن در صبح زود، به خصوص ساعت پنج صبح، و از خواب شیرین خود زدن هم فرصتی را فراهم می‌کند تا در بهترین زمان ممکن مهمترین کارهای روز خود را انجام بدهید. ساعات اولیه روز که همه خوابند و سکوت بر خانه حکمفرماست و کسی هم از شما انتظار پیام دادن ندارد زمان بسیار مناسبی برای درس خواندن است. در این ساعات روز سر و صدایی مزاحم شما نیست و برای همین به خوبی می‌توانید بر کار و درس خود تمرکز داشته باشید.

جالب است بدانید تیم کوک رئیس شرکت اپل عادت دارد هر روز صبح ساعت ۳:۴۵ از خواب بیدار ‌شود و به کارهای روزانه‌اش ‌برسد. شما هم می‌توانید بیداری در صبح زود را به عادت خود تبدیل کنید. هفت روش زیر به شما کمک می‌کند تا به یک سحرخیز قهار تبدیل شوید.

روش اول: کم کردن آهسته ساعت خواب

بهترین روش برای کم کردن ساعت خواب کم کردن آن با سرعتی کم است. مثلا هر روز صبح ۱۵ یا ۲۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید. اگر شما هر روز ساعت ۸ صبح از خواب بیدار می‌شوید و بخواهید از فردا ساعت پنج صبح بیدار شوید باعث می‌شود که نه تنها به کارهایتان نرسید که حتی کل روزتان را هم خراب کنید.

شب‌ها زود بخوابید

سعی کنید هر شب در ساعتی مشخص بخوابید و به برنامه خود پایبند باشید. همچنین می‌توانید قبل از خواب کتاب بخوابید تا چشم‌هایتان خسته شود و راحت‌تر خوابتان ببرد. به هیچ وجه در هنگام خواب از موبایل خود استفاده نکنید، نور موبایل باعث می‌شود تا بدن انسان متوجه زمان خواب نشود و مغز فکر کند که همچنان روز است و وقت خوابیدن نیست.

برای صبح خود برنامه ‌ریزی کنید

هر شب قبل از خواب حتما برنامه روز بعد خود را بنویسید و به طور دقیق مشخص کنید که فردا قرار است چه کارهایی انجام بدهید. همچنین بهتر است موقع خواب به برنامه فردای خود فکر کنید. این کار باعث می‌شود تا صبح با انرژی بیشتری کار کنید و نتیجه بهتری بگیرید.

صبحانه فراموش نشود

وقتی صبح زودتر بیدار می‌شوید یعنی فاصله زمانی تا ناهار هم بیشتر می‌شود، پس بهتر است به هیچ وجه صبحانه را از وعده غذایی خود حذف نکنید. در صبحانه خود سعی کنید به اندازه کافی مواد فیبری و کربوهیدرات هم استفاده کنید تا در طول روز سرحال‌تر باشید.

از زنگ آرامش بخش استفاده کنید

آلارم یا زنگ هشداری که آرام بخش باشد باعث می‌شود تا صبح دل‌انگیزتری داشته باشید. شما می‌توانید از اپلیکیشن‌های مختلف دنبال کننده خواب در طول شبانه روز هم استفاده کنید. این اپ‌ها به شما کمک می‌کنند تا به جای اینکه در طول شب بیدار شوید و خواب کامل نداشته باشید شما را در زمانی مناسب از خواب بیدار کند.

ساعت را دور از دسترس قرار بدهید

هرچقدر ساعت از شما دورتر باشد برای بیداری بهتر است. در این صورت وقتی ساعت زنگ می‌زند مجبورید تا از رخت خواب بلند شوید و آن را قطع کنید. در غیر این صورت ممکن است صبح‌ها ساعت را قطع کنید و به ادامه خواب خود بپردازید.

به برنامه خود متعهد باشید

در نهایت بهترین کار برای اینکه در برنامه روزانه خود عملکرد خوبی داشته باشید و عادت بیدار شدن در صبح زود را ملکه ذهن خود کنید، پایبندی به برنامه خوابتان است. هر روز رفتارهای بالا را تکرار کنید و سعی کنید خودتان را بهبود بدهید.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...