هنرستان فنی سروش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

صنایع چوب و مبلمان صنعت چاپ الکترونیک ماشین ابزار متالورژی مکانیک خودرو الکتروتکنیک(برق) تاسیسات مکانیکی مکاترونیک 

           

معرفی رشته ها

20 مهرماه؛ روز بزرگداشت حافظ

بیستم مهرماه روز بزرگداشت حافظ می‌باشد که در این روز جشن‌ها و برنامه‌های متنوعی در شیراز و سایر نقاط جهان برگزار می‌شود. عمده برنامه‌های این روز شامل شب شعر، گل افشانی آرامگاه حافظ، نمایش و رونمایی از دیوان‌های شعر حافظ و غیره می‌باشد.

 

زندگی‌نامه حافظ شیرازی

خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین حافظ شیرازی (حدود ۷۲۷ – ۷۹۲ هجری قمری برابر با ۷۰۶ - ۷۶۹ هجری شمسی)، شاعر بزرگ سدهٔ هشتم ایران (برابر قرن چهاردهم میلادی) و یکی از سخنوران نامی جهان است. بیش‌تر شعرهای حافظ غزل هستند که به‌ غزلیات حافظ شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می‌شود.  

ادامه مطلب...

   قدرتمندترین شارژ سریع چندکاره

به گزارش فرارو، امروزه ما دستگاه های هوشمند زیادی برای شارژ داریم که هر کدام از آنها گاه از پورت خاصی برای انجام عملیات شارژ استفاده می کنند و ما نیازمند آن هستیم تا از آداپتورهای مختلفی برای هریک از آنها بهره بگیریم.

این موضوع وقتی ناراحت کننده تر می شود که بدانیم شرکت های سازنده دستگاه های هوشمند اخیراً سیاستی را دنبال می کنند که بر اساس آن اغلب دستگاه ها را بدون سیستم شارژ عرضه می کنند و این بدان معناست که ما برای هریک از دستگاه های هوشمند خود باید به سراغ خرید یک شارژر برویم. اما شرکت چینی یوگرین برای حل این معضل چاره ای اندیشیده است که می تواند برای همه ما جذاب باشد.

 

ادامه مطلب...

۱۳ عادت اشتباه هنگام درس خواندن

گاهی با وجود اینکه ساعت‌ها درس می‌خوانیم و تلاش می‌کنیم، نتیجه‌ای را که انتظار داشته‌ایم به دست نمی‌آوریم و نمی‌دانیم مشکل از کجاست. شاید روش درس‌خواندن ما اشتباه است و باید در آن تغییراتی بدهیم. در ادامه، عادت‌های اشتباهی را بررسی می‌کنیم که در بسیاری از دانش‌آموزان وجود دارد؛ عادت‌هایی که با کنارگذاشتن آنها می‌توانیم نتیجه بهتری بگیریم و بهره‌وری بیشتری داشته باشیم.

ادامه مطلب...